Uusaastalubadused… Nalja teete?!

Ma ei luba endale juba ammu enam midagi. Nagunii annan alla peale paari nädalat

Kui tihti oled proovinud oma elus mingit väikest või suuremat muudatust teha?

  • Söön vähem rämpstoitu
  • Lähen varem magama Jätan suitsetamise maha
  • Hakkan regulaarselt trenni tegema
  • Õpin uusi asju
  • Hakkan päevatöö kõrvalt lisatööd tegema

Kui kaua õnnestus Sul oma eesmärgist kinni pidada ja lubatu ellu viia?

Vana aasta lõpus ja uue aasta alguses mõtleme tehtule, seame sihte uueks aastaks. See on meie loomulik soov kasutada võimalust uuteks algusteks, oma ellu muutuste toomiseks. Tahaks alustada puhtalt lehelt. Endale antud lubadustega on see mure, et sageli puudutab see meie elus keerulisi teemasid, millega toimetulemine on tõsine väljakutse. Oleme niigi kahtlevad, haavatavad. Teised, näe, vabanevad lisakilodest mängleva kergusega ja teevad karjääris edusamme justkui möödaminnes. Mina passin ikka sama koha peal.

Aga vahel võtame julguse kokku ja seame eesmärgi, teeme tegevuskava. Ja alustame. Ja hoiame kavast kinni. Ja siis läheb raskeks ja hakkame kahtlema. Ja loobume. Ja kurbus ja pettumus on suurem kui enne proovimist. Me anname alla, sest me ei tea, mida teha, kui kõik ei lähe nii nagu planeeritud.

WOOP-tehnika aitab meil mitte ainult saada teadlikumaks oma soovist. See aitab meil ka mõista enam seda, mis meid tegelikult tagasi hoiab. See aitab võidelda raskustega, mis meie soovi realiseerimisel tee peal ees seisab. Kuidas see käib? Võta endale rahulikult aega, et mõttel oleks võimalik segamatult toimetada. Tegele oma mõttes korraga vaid ühe teemaga. Harjutust võid teha oma mõttes, aga võid mõtted ka kirja panna.

W – Wish Mis on Sulle oluline soov, mille realiseerumist soovid? Milline oleks see “lubadus” mida tahaksid endale anda? See peaks sundima Sind oma mugavustsoonist välja astuma, kuid ei tohiks tunduda ülemäära raske. Sõnasta see soov 3-6 sõnaga ja hoia see endal “silma ees”.

O – Outcome Mis on parim tulemus, mis Sulle osaks saab, kui Su soov täitub? Kuidas Sa end tunned, kui see soov on täitunud? Millist muutust see Su ellu toob? Visualiseeri oodatav tulemus “elusaks”, lase mõttel tuua Su ette pilte, tundeid. Sõnasta soovitav tulemus 3-6 sõnaga ja hoia see endal “silma ees”.

O – Obstacle Mis Sind tagasi hoiab? Mis on Sinus sellist, mis ei lase soovitut realiseerida (käitumisviis, mõtted, emotsioonid)? Millised takistused võivad Su teele tulla? Ole endaga aus ja luba mõtetel sügavuti minna, et leida oma peamine takistus. Sõnasta oma takistus 3-6 sõnaga ja hoia see endal “silma ees”.

P – Plan Mida saad teha, kui oma takistusega teekonnal silmitsi satud? Mis võiks olla see üks tegu või mõte, mis aitaks takistust ületada. Sõnasta oma plaan 3-6 sõnaga ja hoia see endal “silma ees”. Ja see on nüüd oluline: Sõnasta oma “kui-siis” plaan

Kui … (takistus), siis ma … (minu mõte või tegu, mis aitab takistust ületada). Korda seda enda mõttes.

Esimesel korral tehes võta rahulikult aega, et oma mõtetes selgust saada. Kui see on midagi, mille saavutamine võtab aega, siis võta igal päeval nt. hommikul ~5 minutit, et WOOP teekond uuesti läbi teha ja oma mõtteid kinnistada.

Miks see töötab?

  • Sest meil püsib meeles, kui suurt väärtust meie täide läinud soov endas tegelikult kannab ning millist positiivset muutust meie ellu toob
  • Sest oleme oma mõttes valmis selleks, et rasked hetked tulevad
  • Sest me oleme endaga ausad ja püüame leida tegelikke põhjuseid, mis meil takistavad muutusi ellu viia
  • Sest oleme loonud plaani, mida teha siis, kui raskus ilmneb

Kui tahad tehnikast veel lähemalt teada ja uurida ka seda, mida uurimused tehnika tulemuslikkuse kohta räägivad, siis uuri WOOP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *