Kas Sinu särk istub kui valatult?

Valdava osa oma täiskasvanu elust veedame tööd tehes. Meie kutsumuse, iseloomu, vajaduste, eelistuste ja oskustega sobiv töö on kui särk, mis sobib selga kui valatult. See ei piira ega ole liiga suur, täidab meie vajadused ega näita meid kellegi teisena. Kuid hästi istuva särgi valimine võib olla keeruline ülesanne. Milline lõige on minu jaoks mugavaim? Milline materjal on vastupidav ning mu vajadustele vastav? Kas see stiil ikka sobib minuga? Kas valida midagi klassikalist või järgida moevoolusid? Aga mis siis, kui ma sellest tüdinen ja ostuks kulutatud raha läheb tühja?

Tööelu ja oma professionaalse arenguga seotud dilemmad on aga märksa kõvemad „pähklid“, mida pureda. Erinevaid tegureid, mida tööelu kujundades arvesse võtta on palju, mõned neist tunduvad omavahel vastuolus olevat ning sammud, mida oma sihtide saavutamiseks on vaja astuda, tunduvad vahel liiga suured ja ärevust tekitavad. Kui eelnevale lisandub eht-eestlaslik hoiak, et „iga mees on oma saatuse sepp“, siis võib kergesti tekkida tunne, et ei ole minust oma „õnne valajat“, sest seda kõike tundub olevat liiga palju. Nii võivad jääda olulised mõtted lõpuni mõtlemata, vajalikud muudatused tegemata ja rahulolu kahaneda õige pisikeseks. Ja ühel hetkel avastame, et särk pitsitab ning auklikuks kulununa ei anna see enam sooja ega rõõmusta oma lahtunud värvidega juba ammu ei kandjat ega ümbritsevaid inimesi.

Karjääricoaching on võimalus leida tööeluga seotud dilemmadele lahendusi samm sammu haaval. Läbi mõtestatud küsimuste ja harjutuste on võimalik segaduserägastik lahti harutada, saada endast ja oma võimalustest parem ülevaade ning kujundada selge plaan tegutsemiseks. Coaching on kui vestlus iseendaga, mis lisab enesekindlust ning annab tunde, et olen jaksan ja suudan olla „oma õnne valaja“.

Kui hästi istub Sinu särk?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *